Absolvoval: 2015

Honeywell, spol. s r.o. - HTS CZ o.z. (Advanced Concept Engineer)

Když jsem se rozhodoval kam po bakalářském studiu, neměl jsem o své budoucí pozici stále jasno. Avšak dnes již můžu říct, že volba ÚMTMB byla šťastná. Už cestou z přednášek pružnosti a pevnosti na koleje jsem si začal všímat věcí kolem sebe, které jsem si najednou dokázal vysvětlit (konfigurace nosníků mostu nebo tvar listové pružiny auta). Spolužáci mé nadšení nesdíleli, ale to mě dále motivovalo chtít umět něco víc, než oni.

Konstruktéři se naučí počítat převodovku, autaři cyklus přeplňovaného motoru, v automatizaci nastavit parametry PID regulátoru, většinou v nějakém specializovaném softwaru. Na ÚMTMB se člověk naučí, jak takový software funguje. I strojař najednou pochopí, že z programování je lepší udělat si svého přítele, nebo přímo sluhu. Ve spojení se znalostmi vlastností materiálů (nejen kovů, ale i kompozitů či elastomerů), fyziky, zejména pak mechaniky těles, dostane člověk obrovský nadhled nad technickým světem. To vám dovolí udělat si vlastní názor na věci kolem sebe a ulehčí řešení problémů.

V současné době pracuji jako Advanced Concept Engineer ve společnosti Honeywell, divizi Transportation Systems. Zabývám se testováním prototypů/hodnocením konceptů a komponentním testováním. To, co jsem se na ÚMTMB naučil, dokáži využít téměř každý den. Ať už při zpracování naměřených dat, nebo návrhu testovacích procedur a MKP výpočtech.