Jako každoročně se i letos naši kolegové zúčastnili akce Strojařský knír, která je pod záštitou Movemberu.

Akce začala 1. listopadu, kdy se někteří odvážlivci nechali v kavárně strojovna oholit od učňů SŠ Charbulova Brno oholit. Pan doc. Fuis už neměl ani fus.
Kromě hromadného zkrášlování byla naplánována řada přednášek, jako například přednáška Moniky Benešové, která přešla z Mexika do Kanady po pacifické hřebenovce, což bylo v součtu přes 4500 km divočinou.

Kromě toho navíc byly tradičně na programu Strojařské schody. Z našich řad se účastnili studenti i kolegové ať už jako závodníci, členové štafet nebo jako členové organizačního týmu. Již druhý rok v řadě jsme získali cenu pro nejkrásnější knír, kdy po loňském úspěchu Petra Vosynka letos zabodoval Jakub Chamrad. Byla to zábava a i když naše ústavní štafeta od loňska snížila jak svůj věkový průměr, tak i výsledný čas v cíli, na lepší než 5. místo to bohužel nestačilo.

Malého "faux-pas" se dopustili autoři fakultního webu, protože ke článku s výsledky, kde v nadpisu hlásal, že byl pokořen rekord a vylepšen na čas 84 sekund byl jako hlavní fotka náš kolega Marek Moncmann. Mnohé čtenáře to jistě zmátlo :-)